Astrologie

Transformace vědomí

„Dostaví-li se osudově požadavek sebepoznání a my se mu vzepřeme, pak tento odmítavý postoj může znamenat skutečnou smrt. Dostali jsme se do slepé uličky, z níž nás může zachránit jen sebepoznání. Nevědomí má tisíc způsobů, jak překvapivě rychle ukončit existenci, která přestala mít smysl.“ C. G. Jung.

Boj se stínem

Číst dál: Transformace vědomí

Alegorie

A bylo ráno, když Bůh předstoupil před svých dvanáct dětí a do každého z nich vložil sémě lidského života. Jeden po druhém předstupovaly děti, aby si převzaly příslušný dar.

"Tobě, Berane, dávám své sémě jako prvnímu, abys měl tu čest je zasadit. Aby se každé semeno, které zasadíš, v Tvé ruce milionkrát zmnožilo. Nebudeš mít čas pozorovat ho, jak roste, protože vše, co zasadíš, vytvoří další semena, která bude potřeba zasadit. Budeš prvním, kdo pronikne lidskou mysl Mou ideou.

Tvým úkolem však není o tuto ideu pečovat, nebo se na ni tázat. Tvým životem je čin a jediným činem, který Ti přisuzuji, je zvěstovat lidem Mé stvoření. Za Tvou dobrou práci Ti dávám ctnost Sebeúcty".

 Beran se tiše vrátil na své místo.

Číst dál: Alegorie

Astrologie a osud

zverokruhMálokterá z „alternativních“ metod poznání je tak populární jako astrologie. A zároveň málokterý obor je tolik diskutovaný, zatracovaný a opředený mýty a falešnými představami. Horoskopy jsou dnes k nalezení v téměř každém periodiku určeném širšímu okruhu čtenářů. Jak to tedy s astrologií, s její věrohodností a vypovídací schopností vlastně doopravdy je?

Číst dál: Astrologie a osud

Znamení zvěrokruhu

clovek-a-planetySvé vlohy, možnosti  a vlastnosti někdy nevyužíváme. Nežijeme své sny. Zůstaly zapomenuty daleko v dětství , tak dávno, že i vzpomínky na ně jsou jen matné. Snad jsme nahradili své autentické projevy něčím, co bylo pro naše okolí lépe přijatelné. A své sklony potlačujeme namísto toho, abychom je kultivovali.  Nicméně snaha žít něco, co do nás nebylo na počátku vloženo, nemůže vést ke skutečnému naplnění.  Při mylném uchopení (nebo spíše neuchopení) svých možností můžeme vydávat maximum energie na projekty, které nejsou  trvale životaschopné. Náš život pak může připomínat stavbu pracně poslepovanou z dílků, která drží silou vůle – při prvním větším otřesu se ale poskládá jako domeček z karet.

Číst dál: Znamení zvěrokruhu

Joomla SEF URLs by Artio